Bedelli askerlik kredisi veren bankalar

Bedelli askerlik kredisi veren bankalar
19 Temmuz 2018 tarihinde eklendi, 433 kez okundu.

Bedelli askerlik kredisi veren bankalar, şartları ve faiz oranları nelerdir?

Bedelli askerlik için kredi kullanacaklara Ziraat Bankası ve Vakıfbank bireysel kredi oranı en düşük devlet bankası oldu. Bedelli askerlik için bankalardan kredi çekecek vatandaşlar faize bulaşmamak için katılım bankaların da daha hesaplı olarak bedelli için kredinin temin edilebilmesini bekliyor. Bedelli askerlik kredisi çekmek isteyenlerin gözü faizsiz katılım bankalarından gelecek müjdeli haberde.

 

Şuan 15 bin TL ihtiyaç kredisi için ödeme tablosu şu şekilde:

Şuan en cazip ihtiyaç kredisi veren banka Ziraat bankası. 1,63 faiz oranı ile borçlanma imkanı sunuyor. 15 bin TL 48 ay vade ile 23.343 TL’ye geliyor. Aylık ödemesi ise 48 ay/ 485 TL .

Türkiye İş Bankası, 1,7 faiz oranı ile 48 ay vade 23,744 lirayla geri ödenmekte. 493 lira aylık ödemesi var.

 

Ziraat Bankası Bedelli Askerlik Kredisi Şartları

Bedelli askerlik ücreti ödemelerinde bankalardan kredi çekmek isteyen kişilerin belirli bir kaç şartı taşımaları gerekiyor. Örneğin banka borcu yasal takip sürecine girerek adı kara liste içerisine giren kişilerin ne yazık bu krediden faydalanmaları kesinlikle mümkün olmuyor.

Bankalardan kırmızı kalem yemek olarak da anılan bu durum karşısında kara listede iken kredi çekilmesine bankalar kesinlikle izin vermiyor. Kişi kara liste affı ile listeden çıksa dahi çoğu zaman banka ancak şu anda çok yüksek aylık gelir belgesi sunarsa kredi onayı sunuyor. Bunun yanı sıra ihtiyaç kredisi çekme koşulları arasında yer alan aylık düzenli gelire sahip olmak ve bu geliri belgelemekte aranılan bedelli askerlik kredisi koşulları arasında yer alıyor.

Askerlikten muaf yararlanmak isteyenler kredi çekmek için kredi notu sorgulaması da yapılıyor. Ziraat Bankası kredi notu ortalaması için en düşük kredi notu 1300 puan ve üzerinde olmasını istiyor. Yani orta riskli kredi notu olan kişilerin dahi kredi onayı almaları için 1300 puan ve üzerinde olması gerekiyor. Ziraat Bankası düşük kredi notuna kredi onayı ne yazık ki vermiyor. Yani kredi kullanmak için kredi notu ortalaması ve aylık gelir belgesi yeterli oluyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git