Halk Bankası Emeklilere Özel Kredi

Halk Bankası Emeklilere Özel Kredi
13 Temmuz 2018 tarihinde eklendi, 236 kez okundu.

Halk Bankası Emeklilere Özel Kredi Başvurusu

Emeklilik döneminde gelir seviyesinin azalması sonucunda insanlar ister istemez azalan mali kaynakla idare etmeye çalışacaktır. Fakat bazı durumlarda alınan para yeterli olmayacaktır. İşte bu durumda da bankalara kredi için başvuruda bulunacaksınızdır. Gelir seviyeniz fazla olmadığı için en az faiz uygulayan ve en fazla vade veren bankaları araştırmaya başlayacaksınız. Bu araştırma için ya tek tek şubelere gideceksiniz ya da internet üzerinden araştırma yapacaksınız.

Bankalar emekliler için neden özel kredi verirler?

Emekliler bu ülkenin emektarları olması dolayısı ile bankalar emeklilere özel kredi vermektedirler. Ödemelerini düzenli yapan emeklilere kefilsiz kredi verebilen bankalar daha fazla müşteriye ulaşabilmek için emeklilere çok uygun oranda kredi imkânı sağlamaktadır. Emekliler emeklilik maaşlarına göre vade belirlemektedirler. Emeklilik maaşlarını aldıkları ay ödemelerini düzenli olarak yapabilmektedirler.

Halk bankası emeklilere özel kredi ise emektar emeklilerin nakit sıkıntısı çekmemesini istemesinden dolayı uygun faiz oranlarında emeklilere özel kredi imkânı sağlamaktadır. İster SGK emeklisi ister işçi emeklisi olun halk bankası sizler için uygun krediler vermektedir.

Uygulamış olduğu çınar emeklilik kredisi ile halk bankası %.45 faiz oranı ile ve 3 ay ile 36 ay arasındaki vade imkânı ile emeklilere uygun kredi imkânı sağlamaktadır. Halk bankası emeklilere özel kredi başvurusunda bulunmak için;

Halk bankası şubelerine gidebilirsiniz. Buradan sizlerin emekli olduğunu ispatlayan belgeleri göstererek başvuruda bulunabilirsiniz. Banka şubesi sizlerin daha önceki kredi ödemelerinizi de göz önünde bulundurarak sizlerden kefil istememe durumu olabilecektir. Gerekli başvuruları yaptıktan sonra krediniz değerlendirmeye alınacaktır. Değerlendirme sonucu bankaya vermiş olduğunuz telefonla size bildirilecektir. Kredinizi istediğiniz zaman çekebilirsiniz.

İnternet üzerinden sanal bankacılık aracılığı ile başvuru yapabilirsiniz. Kişisel bilgilerinizi göndererek ön başvuruda bulunabilirsiniz. Ön başvurunuz kabul edildiği takdirde bankaya davet edilirsiniz. Gerekli işlemler yapılarak kredinizi çekebilirsiniz.

SMS ile de başvuru yapabilirsiniz. Kişisel bilgilerinizi göndererek ön başvuruda bulunabilir ve başvurunuzun sonucunu telefon ile öğrenebilirsiniz.

Halk bankası ATM’lerinden de başvuru yapabilirsiniz. Ön başvurunuz bankaya düştükten sonra değerlendirmeye alınacaktır. Alınan değerlendirme ve inceleme sonucunda eğer ki, kredi çekmenize hiçbir engel yoksa bankaya davet edilip gerekli prosedürleri yaparak kredinizi alabilirsiniz.

Hangi durumlarda kredi çıkmaz?

Eğer ki maaşınıza haciz gelmişse ya da daha önceki kredinizi ödemediğinizden dolayı yasal takibe alınmışsanız kredi çıkmayabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git