İnternet Bankacılığı Şifremi Unuttum Nasıl Alırım?

İnternet Bankacılığı Şifremi Unuttum Nasıl Alırım?
3 Ağustos 2018 tarihinde eklendi, 280 kez okundu.

İnternet Bankacılığı Şifremi Unuttum Nasıl Alırım?

Bankaların internet şubeleri güvenilirlik bakımından son derece etkili tedbirler aldığı görülmektedir. Müşterilerin de şifre ve hesap güvenliklerine dikkat etmeleri yararlarına olacak tedbirlerdendir.

 

İşbank İnternet Şubesi Giriş Şifresi Unutulursa Ne Yapmak Gerekir?

Türkiye İş Bankasının internet şubesine giriş yaparken; bireysel ve ticari seçenekleri bulunmaktadır. Kendi statüsüne uygun olanı seçen banka müşterisi, T.C. kimlik numarası veya müşteri numarasıyla daha önceden belirlemiş olduğu internet şubesi giriş şifresini girmeleri zorundadır. Güvenli giriş için, müşterinin telefonuna tek kullanımlık şifre gönderilmektedir. Bu şifrenin de doğru ve eksiksiz sisteme girilmesiyle, bankanın internet şubesinde işlem gerçekleştirme seçeneği bulunmaktadır.

Türkiye İş Bankası internet şubesine giriş için kullanılan şifre unutulduğunda ise, şifremi unuttum seçeneği seçilmektedir. Yeni şifre almak talebinde bulunan müşteriler; anında şifre al seçeneğini tıklayarak, müşteri numarası, T.C. kimlik numarası veya yabancı kimlik numarası ile telefon numarasını sisteme girmektedir. Doğrulama kodu da doğru bir şekilde girildikten sonra yeni şifre alınabilmektedir.Türkiye İş Bankasının müşterileri; diledikleri anda diledikleri yerde internet erişimi olma şartı ile tüm bankacılık işlemlerini, şubeye gitmeden ve sıra beklemeksizin gerçekleştirebilmektedir. Sitenin internet şubesinin hızlı ve güvenilir olduğu aşikardır.

 

Garanti Bankası İnternet Şubesi Giriş Şifresi Unutulursa Ne Yapmak Gerekir?

Garanti Bankasının internet şubesine giriş yaparken; müşteri numarası veya T.C. kimlik numarası ile şifre bilgisi gerekmektedir. Bu bilgilerden her hangi birini unuttuysanız, müşteri numaramı veya parolamı unuttum seçeneğini tıklayarak bu bilgilere yeniden sahip olabilmektedir. Parolamı unuttum seçeneği seçildiğinde; müşteri numarası veya T.C. kimlik numarasıyla müşterinin bankada kayıtlı cep telefonu numarası talep edilmektedir. Verilen bu müşteri bilgilerini takiben sırası ile güvenlik bilgileri, parola belirleme ve işlem tamamlama basamakları yerine getirilmektedir. Anında parola belirlemek için gereken bilgiler; müşteri numarası, kimlik numarası, cep telefonu numarası ve kart şifresi olduğu bildirilmektedir. Sayfada bulunan yardım ve güvenlik adlı başlık altında; parola yenile / al adımı ne işe yarar? Nasıl parola oluşturulur? Nasıl parola yenilenir? Garanti cep/internet ve alo garanti nasıl kullanılır ile parola yenile / al ekranları güvenli midir? Bilgileri detayları olarak sunulmuştur.

Garanti bankasının müşterilerinin işlemlerini kolaylaştırmak için hizmete sunduğu mobil bankacılık ve internet şubesi, son derece hızlı ve sorunsuz çalışmaktadır.

 

Yapı Kredi İnternet Şubesi Giriş Şifresi Unutulursa Ne Yapmak Gerekir?

Bankanın internet sayfasında; bireysel giriş, kurumsal giriş ve mobil uygulama indirme seçenekleri yer almaktadır. Hem bireysel giriş menüsünde hem de kurumsal giriş menüsünde şifre al ve şifre unuttum seçenekleri yer almaktadır.

İnternet şifresinin unutulması halinde; şifremi unuttum seçeneği seçilerek yeni şifre talebinde bulunabilmektedir. T.C. kimlik numarası ve müşteri numarası bilgileri doldurularak bu aşama tamamlanmaktadır. Bilgi onaylama ve şifre oluşturma bölümlerinden sonra; internet şubesi için şifre alma veya şifre yenileme işlemi sonuca varmaktadır. Yapı Kredi bankasının internet şubesine verdiği özenin dikkat çekici olduğunun altı çizilmelidir. Sitenin kullanımında, her an bağlanılabilecek müşteri hizmetleri soru cevap hizmet bulunmaktadır. Bu doğrultuda internet bankacılığı ile ilgili her türlü destek ve bilgi son derece hızlı ve sorunsuz bir şekilde temin edilebilmektedir.

 

QNB Finansbank İnternet Şubesi Giriş Şifresi Unutulursa Ne Yapmak Gerekir?

İnternet şubesine giriş yapabilmek için; öncelikle müşteri numarası veya T.C. Kimlik numarası ile internet şubesi giriş parolasının kullanılması zorunluluğu bulunmaktadır. İnternet şubesine giriş için kullanılan şifre unutulduğunda ise; Finans şifremi unuttum seçeneğinin seçilmesi gerekmektedir. Finans şifresini ilk kez almak veya unutulan şifreyi yenilemek için aynı seçenek seçilmektedir. Kredi kartı, banka kartı veya hesap numarası ile işlemler başlatılmaktadır. Kredi kartı seçeneği seçildiğinde; kredi kartı numarası, kart güvenlik numarasının 1 ve 2. Hanesi, kartın son kullanım tarihi ile cep telefonu numarası sisteme giriş yapılabilmektedir. Bu aşamada verilecek telefon numarasının, banka kayıtlarında bulunan telefon numarası ile aynı olması zorundadır.

Müşterilerinin işini son derece kolaylaştıran internet şubesi kullanılarak; hızlı ve güvenilir bir şekilde tüm bankacılık işlemleri 7/24 kesintisiz olarak hizmet vermektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git