İş Bankası Emeklilere Özel Kredi

İş Bankası Emeklilere Özel Kredi
13 Temmuz 2018 tarihinde eklendi, 267 kez okundu.

İş Bankası Emeklilere Özel Kredi Başvurusu

Birçok alanda kredi sağlayan iş bankası uygun faiz imkânı ve vade seçenekleriyle şimdide emekliler için kredi sağlamaktadır. Emeklilere maaşları orantısında kredi sağlayan iş bankası ödemeyi de emeklilerin zorlanmadan ödeyebileceği vadelerle ve uygun faiz oranı ile yapmaktadır.

               ‘‘herkese kredi’’ kampanyası ile yola çıkan iş bankası emekli maaşını iş bankasından alan emeklilere kredi imkânı sağlamaktadır. İş bankası emeklilere kredi seçenekleri sunarak emeklilerin nakit ihtiyacını karşılamaktadır. İş bankası özellikle emeklilere kredi sağlarken bunu hiçbir masraf dâhil etmeden yapmaktadır.

06 Ocak 2016- 02 Şubat 2016 tarihleri arasında iş bankasının sunmuş olduğu ayrı bir kampanya ile artık serbest meslek çalışanları, ücretli çalışanlar ve emeklilere her türlü ihtiyaçlarını karşılamaları için 50.000 TL kadar kredi vermektedir.36 ay vadeye kadar vade uzatabilmektedir. Verilen tarihler arasında iş bankasına başvuran ve yukarıda sayılan ihtiyaç sahipleri gerekli koşulları sağlamaları halinde 50.000 TL ye kadar kredi alma imkânına sahip olacaklardır.

Kredi alan müşterilere hayat sigortası kullanımı sağlanmaktadır. Hayat sigortası primi kredi sahibinin yaşına, mesleğine ve gelirine göre değişmektedir.

        İş bankası emeklilere özel kredi başvurusunda bulunurken emekliler neleri hazırlamalıdırlar?

Öncelikle banka şubelerince değerlendirilerek belirlenecek olan kefil veya kefil sayısı kadar kefil olacak bireylere ihtiyaç duyulmaktadır. Emeklilerin herhangi bir borcu yoksa ya da maaşlarında herhangi bir ipotek yoksa banka şubelerinin de uygun görmesi ile kefil istenmeme durumu olmaktadır.

Bir diğeri ise kredi çekiminde kullanılması için teminattır. Banka şubeleri gerekli gördükleri hallerde teminat isteyebilmektedir.

Emekliler maaşlarını iş bankalarından almaları nedeni ile diğer belgeleri hâlihazırda iş bankasında mevcut olacaktır. Gerekli malzemelerin bankada olması nedeni ile emekliler fazladan belge hazırlamakla uğraşmayacaktır.

                İş bankası emeklilere özel kredi de vade imkânı ve faiz oranı ne kadardır?

İş bankası emeklilere özel kredi de vade oran 3-36 ay olarak belirlenmektedir. Bununla birlikte emekliler çekmiş oldukları kredileri istedikleri zaman ödeyebileceklerdir. SGK emeklilerinin ödemeleri ve 3 aylık maaş alan emeklilerin ya da serbest meslek erbabının ödemeleri maaşlarını aldıkları aylarda ödeyebilecekleri şekilde ayarlanmıştır.

Faiz oranları ise %1,48 şeklinde olarak belirlenmiştir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git