Konut Sigortası Ne Kadar Tutar?

Konut Sigortası Ne Kadar Tutar?
21 Temmuz 2018 tarihinde eklendi, 220 kez okundu.

Konut Sigortası Ne Kadar Tutar? 2018 Konut Sigortası Nasıl Hesaplanır?

Konutunuzu aldınız fakat her duruma karşı sigortalatmak ve tehlikelere karşı önlem almak isterseniz bankalar sizin konutunuzu sigortalamaktadırlar. Konutunuzun bulunduğu il deki fiyatları temel alarak hesaplanan konut kredisi işlemi her bankada değişik şekilde karşınıza çıkmaktadır.

Konut sigortası hesaplama yöntemlerinde aşağıdaki özellikler göz önüne alınmaktadır:

Konutunuzun büyüklüğü: konutunuzun m2 si konut kredisi hesaplamada en önemli etkenlerden biridir. Daha büyük alanı sigortalatmak için daha fazla masraf olmaktadır. Bankalar alanı büyük olan konutların sigortalama işlemini daha küçük boyutlu konutlara oranla daha maliyetli şekilde sigortalamaktadır.

Teminat bedeli: teminat bedeli konut sigortalatmakta etkili olan başka bir etmendir

Konutun eder derecesi: konutunuzun eder derecesi konut kredinizi etkileyen başka bir etmendir. Fazla maliyetli olan konutların sigortası da maliyetli olmaktadır.

Birbirinden farklı konut sigortalama türü bulunmaktadır. Bankalar ve kurumlar değişik risklere karşı konutlarınızı sigortalamaktadır. Genel olarak belirlemiş oldukları riskler şu şekildedir:

Yeni değerinden ödeme teminatı: Konutunuza herhangi bir sorun olursa yeni değerinden ödeme teminatı sunulmaktadır. Biraz masraflı olsa da genel olarak en büyük risk gruplarını barındırmaktadır.

Yakıt sızması riski: Herhangi bir yakıt sızması sonucunda oluşabilecek riskleri içerir.

Boya badana tazminatı, hasarsızlığın bozulmaması teminatı, hasarsız indirimi tazminatı, geçici adres teminatı riski diğer önemli sigorta türleridir.

Konut sigortası hesaplama kampanyaları şu şekildedir:

Süper aile konut kredisi: Hırsızlık, Sel-su baskını, Dâhil su gibi tehlikelere karşı konutunuzu sigortalamaktadır.

Konut paket sigortası: Yangın, Yıldırım, İnfilak (Doğalgaz infilakları dâhil),Ev eşyası hırsızlık gibi riskleri güvence altına almaktadır.

Kolay evim sigortası: Eşyalarınızı koruma altına alan bir sigorta türüdür.

Konut sigortası hesaplama şu şekilde yapılmaktadır:

Konu sigortası yapan kurumların birine giderek buradan size uygun bir sigorta kampanyası seçeceksiniz. Daha sonra ise ev kira mı yoksa şahsınıza ait mi olduğunu bildireceksiniz. Daha sonra ise evin büyüklüğü yani m2 si esas alınacaktır. Evinizin bedelini vermeniz gerekmektedir. Eşya bedelini belirterek evinizin bulunduğu il ve ilçeyi belirtmeniz yetecektir.

Birçok banka bu alanda birçok kampanya sağlamaktadır. Eşyalarınıza ve evinize uygun kredi kampanyalarını değerlendirerek istediğiniz bir sigorta seçebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git