SGK’sız Kredi Nasıl Çıkartılır?

SGK’sız Kredi Nasıl Çıkartılır?
18 Eylül 2018 tarihinde eklendi, 285 kez okundu.

SGK’sız Kredi Nasıl Çıkartılır?

Bireyler çalışma şekillerine göre, prim yatırıp yatırmamakta serbesttirler. Bu neden ile bankalardan kredi kullanılmasında sgksız kredi veren bankalar şeklinde bir araştırma yapılmasına gerek duyulmamalıdır. Ancak ülkemizde, bankalar tarafından sgklı olmayan bireylere kredi verilmesinde zorluklar çıkartılmaktadır. Bu zorluklar çeşitli yöntemler ile zaman zaman aşılmakta ve sgklı olmayanların kredi işlemleri gerçekleştirilmektedir.

Kredi çekmek ya da diğer bir ifade ile toplu paraya ihtiyaç duymak, her bireyin karşılaşabileceği bir durumdur. Kredi çekebilmek için sgklı olmak ya da sgklı olmamak konusunda bir ayrım yapılmaması gerekmektedir. Çünkü her bireyin sgklı olmak gibi bir zorunluluğu bulunmamaktadır.

 

SGK’sız Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Sizlerde sgklı değil iseniz ve bir tüketici kredi ihtiyacınız meydana gelmiş ise, bankalara müracaat edebilirsiniz. Bu her bireyin bir hakkıdır. Ancak, sgksız iseniz, konu hakkında sgksız kredi veren bankalar araştırmasını yapmanız ve ilgili bankalara ulaşmanız gerekmektedir.

Bu tip hizmet sunan bankalar arasında, Halkbankası, İş bankası, Yapı kredi bankası, Finansbank, Denizbank ve Ingbank bulunmaktadır. Detaylı kredi bilgilerine bu banka şubelerinden ulaşabilirsiniz. Bilmeniz gereken sgklı değil iseniz, kredi kullanabilmeniz için belli şartları yerine getirme zorunluluğunuzun bulunduğudur.

Üzerinize kayıtlı bir ev, araba ya da arsa tarzı gayrimenkulünüz var ise, bankalar sizden sgklı olma zorunluluğunu talep etmeyebilirler. Bunların haricinde, bankada talep ettiğiniz kredi tutarının en az yarısı kadar yatırım hesabında bulunuyor ise, yine sgksız kredi çekme şansına sahip olabilirsiniz.

Tüm bu seçeneklerin haricinde, size kefil olabilecek sağlam bir tanıdığınız var ise ve bu tanıdığınızın referansları ile kredi notu ve ekonomik durumu güçlü ise, onun kefilliği sayesinde kredi çekme şansına sahip olabilirsiniz. Belirtilenlerin aksine kefiliniz, gayrimenkulünüz, arabanız, banka hesabında paranız bulunmuyor ve sgklı bir işte çalışmıyor iseniz, kredi çekme şansınız oldukça düşüktür. Ancak bazı bankaların ev hanımlarına ve öğrencilere kredi verdiği düşünülür ise, yukarıda bahsettiğimiz bankalara yinede müracaat edebilirsiniz.

 

SGK’sız Kredi Veren Bankalar Başka Belge İstiyor mu?

Sizlere belirttiğimiz sgksız kredi veren bankalar normal kredi prosedürlerinin içerisinde yer alan tüm başvuru belgelerini, eksiksiz bir şekilde talep etmektedir.

Sigortasız Çalışanlara Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

  • OdeaBank
  • Denizbank
  • Akbank
  • Halkbank
  • İş bankası
  • YapıKredi
  • Qnb Finans Bank
  • VakıfBank,

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git