Ziraat Bankası Vadeli Altın Hesabı Avantajları

Ziraat Bankası Vadeli Altın Hesabı Avantajları
27 Temmuz 2018 tarihinde eklendi, 498 kez okundu.

Ziraat Bankası Vadeli Altın Hesabı Avantajları

Merkez Bankasından bankaların kefil gösterebileceği ürünler içerisine altınları da dâhil edilmesi üzerine artık Ziraat Bankası da altın yapmaya başlamaktadır. Bu yolla isteyenler Ziraat Bankası’na gelerek vadeli vadesiz altın hesabı açabilmektedirler.

Altın hesapları açarak altınlarını kaybolma durumunda kurtaran vatandaşlar altınlarının gram cinsinden ve 24 ayar cinsinden ederi ne kadarsa o kadarlık hesaba sahip olabilecekler. Ziraat Bankası vadeli altın hesabı açmak isteyenler ister Ziraat Bankası şubelerine gelerek isterlerse de online olarak Ziraat Bankası vadeli altın hesabı açma imkanına sahiptirler.

Ziraat Bankası vadeli altın hesabı ne gibi avantajlar sağlamaktadır?

Öncelikle altınların senin kaybolma Derdinden kurtulacaksınız altınlarınız. Ziraat Bankası koruma güvencesi altında bulunacaktır.

Ziraat Bankası vadeli altın hesabı içindeki altınların ister yatırım amaçlı kullanabilir, isterseniz de faizinin alabilirsiniz. Ziraat Bankası yatırmış olduğunuz altınları oranına göre sizlere yıllık olarak altın hesabı üzerinden yani altının gramı üzerinden sizlere belirli oranlarda faiz ödemektedir.

Ziraat Bankası vadeli altın hesabı nasıl açılır ve hangi altın türlerini kabul etmektedir?

Grama ve ayarı ne olursa olsun bütün altınlarınızı kabul etmektedir. Belli başlı şubeleri aracılığıyla sizlere altın hesabı açma imkânı sunan Ziraat Bankası altınlarınız kaç ayar olursa olsun Zincir, altın takısı, altın bilezik, Cumhuriyet ve Reşat altınlarınızı kabul etmektedir. Altın ziynet eşyalarının içinde elmas ilgili pırlanta gibi değerli taşlar var ise bankalar bunu değerlendirilmemektedir. İncili yaprak takısı, Gül küpesi gibi takılarınızı bankalar kabul etmemektedir. Siz de kabul ederseniz kıymetli taşların çıkarılması sonucundaki kalan altın miktarını bankalar almaktadır. Kıymetli taşları da sizlere iade etmektedir.

Ziraat Bankası vadeli altın hesabı açmak için en az 10 gram altınınızın olması gerekmektedir. 10 gram altınlarınızı her seferinde minimum olarak 0,0 1 oranında artırabilirsiniz. Yine 100.000 TL tutarının altındaki altınlarınızı tasarruf mevduatı sigorta kapsamında bulunmaktadır. Altınlarınızı Ziraat Bankası vadeli altın hesabı içerisinde 30 ile 400 gün arasında vade açabilirsiniz. Açmış olduğunuz vadelerin günü tamamlanmadan altınlarınızı çekme imkânı bulunmamaktadır. Vadesi dolan altınlarınızı ederi karşılığındaki parayı çekmek için faiz tutarı üzerinden yüzde 15 oranında Stopaj Vergisi uygulanmaktadır. Yani kazanmış olacağını faizi yüzde 15 kesintisine uğrayacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git